Outsourcing księgowy

Outsourcing księgowy polega na przekazaniu prowadzenia firmowych rozliczeń biuru rachunkowemu.
Usługi te cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dużych, jak i niewielkich przedsiębiorstw, stąd też na rynku pojawia się coraz większa ilość biur oferujących opiekę na firmową dokumentacją.
Zapewne zastanawiasz się skąd wzięła się ta popularność?
Aby odpowiedzieć na to pytanie konieczne jest zagłębienie się w temat rachunkowości, a konkretnie w jej prowadzenie przez firmy.
Ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych, które mają miejsce w danej firmie, a następnie wykonywanie na ich podstawie odpowiednich rozliczeń i deklaracji jest niezwykle skomplikowane, gdyż wymaga nieustannego kontrolowania wciąż zmieniających się przepisów prawa podatkowego. Błędy wykryte w firmowej dokumentacji niestety ciągną za sobą poważne konsekwencje prawne, zazwyczaj w postaci kary pieniężnej.
Dodatkowo prowadzenie księgowości jest niezwykle czasochłonne, a jak wiadomo najcenniejszym aktywem przedsiębiorcy jest właśnie czas, który bez wątpienia może spożytkować o wiele efektywniej niż dokonując żmudnych rozliczeń.
Decydując się na usługi biura rachunkowego całkowicie redukujesz wyżej wymienione niedogodności. Co ważne usługi biura rachunkowego są też o wiele tańsze niż chociażby etatowe zatrudnienie księgowego, które wiąże się z opłaceniem nie tylko jego wynagrodzenia ale również jego składek ubezpieczeniowych, wynajęcia biura, zapewniającego mu odpowiednie miejsce pracy, a także jego wyposażeniem.