Księgowość internetowa - zalety

Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na księgowość internetową, spowodowane to jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców. Z księgowości online mogą korzystać wszyscy właściciele małych i mikro przedsiębiorstw.

Podstawowymi zaletami takiej księgowości jest:
- Wygoda - wszystkie dane podajesz tylko raz, a system zajmuje się całą resztą. Dodatkowo otrzymujesz kompletnie wypełnione i gotowe do wydruku deklaracje, które wystarczy, że wypełnisz i wyślesz przez Internet prosto z serwisu. Należy również pamiętać, że dostęp do księgowości mamy przez 24 godziny na dobę, a jedynie co jest nam do tego potrzebne to Internet.
- Funkcjonalność - dzięki księgowości online nie musimy się martwić o księgowanie dokumentów, ponieważ dzięki systemowi bez problemu poradzimy sobie z wystawianiem faktur, rejestrowaniem wszelkich kosztów i przychodów, obliczaniem zobowiązań podatkowych i składek ubezpieczenia oraz innymi czynnościami, które mogą wydawać się ciężkie.
- Bezpieczeństwo - wszystkie dane są archiwizowane na bieżąco, dzięki czemu łatwo odzyskać całą dokumentację w razie jej utraty lub zniszczenia. Archiwizacji dokonuje administracja serwisów, a ponadto można regularnie zapisywać wszystkie dokumenty w postaci elektronicznej na własnych nośnikach danych. Tych dokumentów nie sposób utracić.
- Oszczędność - cena dostępu do serwisu księgującego, to wydatek ok 30 złotych na miesiąc.